Straipsniai apie prancūzų buldogus

Pasivaikščiojimai su mažu šuniuku

24/10/2011

Prancūzų buldogas mėgsta ilgus pasivaikščiojimus, bet gali pasitenkinti ir trumpais išvedimais.

Skaityti daugiau/Read more »

Pirmoji paroda

20/10/2011

Jūsų šuniui suėjo 10 mėnesių. Galima Jus pasveikinti – pats sunkiausias Jūsų augintinio periodas jau praeityje. Pasikeitė dantys, praktiškai jis jau išaugo. Tačiau kaulingumas dar negalutinis, raumenynas silpnokas, krūtinė nepakankamai gili ir jis pats truputį kerėpliškas.  Tačiau jau laikas eiti į parodą, į jaunimo grupę. Teisėjas supras augimo ypatumus ir jo įgudusi akis sugebės įvertinti jūsų šuniuko eksterjerą.

Skaityti daugiau/Read more »

Prancūzų buldogo brachicefalinis sindromas

20/12/2010

Kiek kartų teko girdėti apie prancūzų buldogus, kurie mirė jauno amžiaus, netikėtai, be perspėjimo? Tokios mirtys „nurašomos” kaip infarktas. Dažniausiai tai nutinka, kai šuo susijaudinęs, aktyviai juda arba yra perkaitęs. Baisiausia, kad tai nutinka visiškai netikėtai. Iš tiesų širdis nustoja plakusi; bet ar tai gali būti mirtis dėl kitos priežasties? Būklė, kuri gali paaiškinti tokius mirties atvejus – staigus kvėpavimo takų kolapsas, atsirandantis dėl prancūzams įprastų problemų – stenozinių (siaurų) šnervių, prailginto minkštojo gomurio ir perdengtų nosies praėjimų ir gerklės, dėl ko užblokuojami kvėpavimo takai.

Skaityti daugiau/Read more »

Renkantis prancūzų buldogiuką…

10/01/2010

Jelena Maksimenko

 Taigi, mielas skaitytojau, Jūs jau nusprendėte, kad prancūzų buldogas – tai būtent ta veislė, kuri tinka Jums ir su kuria Jūs ketinate artimai susieti mažiausiai 10 metų savo ateinančio gyvenimo. Iš karto įspėju: mano giliu įsitikinimu, ši veislė – be mažiausios abejonės ir bet kokiom aplinkybėm – pati geriausia, žavingiausia iš tų, kurias išvedė žmogus, padedamas mūsų visų Kūrėjo. AŠ NEŽINAU NĖ VIENO PRANCŪZŲ SAVININKO, KURIS PO JO PASIRINKTŲ KITĄ VEISLĘ. Kaip kažkada man parašė viena veisėja iš Australijos: „Tai taip paprasta – mes visi užburti prancūzų buldogų“.

Bet dar kartą noriu priminti kelias aplinkybes, su kuriomis Jūs turite susipažinti prieš žengdami žingsnį, kuris, gali būti, visam laikui pakeis Jūsų gyvenimą…

Skaityti daugiau/Read more »

Prancūzų buldogas šiandien – profesionalo žvilgsnis

01/01/2010

Rusijos Nacionalinio veislės klubo prezidentė, 

CACIB kategorijos veislės ekspertė,

Biologijos mokslų kandidatė

E.V. Machanko

 

Prancūzų buldogas šiandien viena iš pačių populiariausių veislių. Parankus ūgis, paprasta kailio priežiūra, gyvenimu besidžiaugiantis ir draugiškas charakteris padarė šį šunį patrauklų žmonėms įvairaus amžiaus, nežiūrint į gyvenimo sąlygas.

Aš užsiimu prancūzų buldogų ekspertize nuo 1970-ųjų metų, todėl išsamiau galiu palyginti vakarykštį ir šiandieninį buldogą.

Skaityti daugiau/Read more »

Prancūzų buldogiuko vystymasis

01/01/2010

Teisingas maitinimas – tai geros sveikatos ir teisingo eksterjero vystymosi garantija. Didelę reikšmę turi šuniuko auklėjimas nuo pat pirmųjų dienų, taip yra išugdomi ir užtvirtinami geri įpročiai bei užkertamas kelias blogiems. Prancūzų buldogas – tai raumeningas šuo su tvirtais kaulais, harmoningu sudėjimu, kuris priklauso nuo teisingo maitinimo, teisingo (pakankamo) fizinio krūvio, auklėjimo.

Skaityti daugiau/Read more »

Dar kartą apie prancūzų buldogus

01/12/2009

Galina Slavutina

  Harmoningai sudėtas, veislinis prancūzų buldogas – tai tikras meno kūrinys, sukurtas žmogaus rankų ir fantazijos, o nuo žymių autorių skulptūrų skiriasi tuo, kad yra gyvas.

Skaityti daugiau/Read more »

Mažas prancūziukas namuose

10/11/2009

Jelena Maksimenko

MAŽAS PRANCŪZIUKAS.

PIRMOSIOS DIENOS NAUJUOSE NAMUOSE IR AUKLĖJIMO YPATUMAI

 

Šie pastebėjimai yra iš straipsnio autorės patirties ir turi tik vieną tikslą – padėti pradedančiajam prancūzų buldogo augintojui auklėti jo pirmąjį šuniuką. Pirmiausia autorė atkreipia dėmesį į tai, kad šiuo metu yra daug literatūros apie šunų auklėjimą ir dresūrą (tiek spausdintų leidinių, tiek virtualioje erdvėje), ko anksčiau nebuvo ir autorė padarė nemažai klaidų auklėdama ir dresuodama savo pirmąjį prancūzų buldogą.

Skaityti daugiau/Read more »

10 auksinių taisyklių šuniuko priežiūrai ir auklėjimui

01/10/2009

Jelena Maksimenko

 Jei pas Jus namie atsirado mažas prancūzas – tai visada daug susižavėjimo, ir visi Jūsų rūpesčiai bei triūsas bus šimteriopai atlyginti. Tačiau, šuniuko auklėjimas – tai kartu ir didelė atsakomybė! Žemiau bus surašytos 10 „auksinių taisyklių”, kuriomis, naujai iškeptam šuniuko savininkui, stengtasi priminti apie pačius svarbiausius momentus augant šuniukui.

Skaityti daugiau/Read more »

Kaip nustatyti prancūzo buldogiuko charakterį pagal eksterjerą

10/09/2009

Nadežda Bereznikovskaja

Pastebėjimai, kurie toliau bus aprašyti, yra autorės asmeniniai, nors daugelis jos pažįstamų veisėjų juos patvirtina. Tuo pačiu, tai ne vien autorės mintys, bet ir visiems žinomi faktai. Yra daugybė testų, kaip sužinoti šuniuko charakterį, bet dar reikia žinių ir apie anatomiją, kuri tiesiogiai susijusi su nervų sistema. Bus kalbama apie buldogus, mopsus, t.y. apie vėlai bręstančių (molosinių) veislių šunis. Apie kitas veisles autorė nesprendžia nieko, nors ir mano, kad ir jos turi daug bendro.

Skaityti daugiau/Read more »